Ознака: креативност

Кулинарство

На креативноста ѝ нема крај: Еве каде може да јадете ‘корона колач’

Ресторан во центарот на Прага неодамна понуди десерт во форма на коронавирус, кој веќе станал хит и се надеваат дека на тој начин ќе го запрат падот на прометот. Ресторанот […]

Занимливости

Оваа мајка на три деца од Јапонија има извонредни вештини за правење оброци со пржени јајца

Кога станува збор за храната, сите родители знаат колку може децата да бидат пребирливи. Вкусот не е единствената важна работа за децата, туку и визуелниот изглед на храната е исто […]

Живот

Нејзиното дете е со оштетен слух, но не го сакало апаратчето: Тогаш мајката смисли нешто прекрасно

Во 2011-та година, бебето Фреди беше родено предвреме. Поради вирус, веќе на 2-годишна возраст тој имал сериозни оштетувања на слухот поради кои морал да носи апаратче за слушање. Три години […]

Живот

Семејство живее во штала стара 150 години,но погледнете ја внатрешноста

Една штала во градот Анбан во близина на Њујорк, изградена е во 1860 година, а 150 години подоцна и таа дочекала реконструкција. Сопствениците одлучиле да создадат удобна куќа за живеење.Можеби […]

Занимливости

Електричната стимулација на мозокот ја зголемува креативноста

Електрична стимулација во безбедни нивоа може да ја подигне способноста на мозокот да мисли покреативно според новото истражување на научниците од Универзитетот Џорџтаун.Професорот по психологија во „Џорџтаун“ Адам Грин, д-р […]

Видео

Видео: САКАЛ ДА ГО ФРЛИ СТАРИОТ БОЈЛЕР ВО ЃУБРЕ, но од него направил нешто генијално!

Овој човек го реновирал својот дом и го заменил стариот бојлер. Но, наместо да го фрли во корпа…За време на реновирање, многу работи од вашиот дом завршуваат во корпа. Овој […]