Ознака: креација

Занимливости

За на ѕид или маса: Направете велигденски венец со зајачиња

За на ѕид или маса: Направете велигденски венец со зајачиња Барате интересна велигденска декорација што можете сами да ja направите? Ние ви го предлагаме овој интересен венец со зајачиња. За […]

Сцена

И таа стана дел од модната индустрија: Селена Гомез креирала костими за капење, идеални за секој облик на телото

Пејачката и актерка Селена Гомез, од неодамна се „врти“ во модната индустрија, позирајќи за големи брендови како Пума, а сега одлучила да креира и сопствена линија на бикини во која […]

Сцена

Ќерката на сопственикот на „Зара“ се омажи во венчаница од „Валентино“

Mарта Ортега (34), ќерката на сопственикот на уличниот бренд „Зара“, Амансио Ортега, викендов се омажи за своето долгогодишно момче, Карлос Торета (35). Иако, многумина претпоставуваа дека за овој свечен настан […]

Сцена

Меган открила зошто не носи креации со потпис од нејзината пријателка Викторија Бекам

Викторија Бекам изградила многу угледен бренд кој станал омилен избор на бројни ѕвезди, како што се Бијонсе, Гвинед Палтроу и Камерон Диаз. Но, славната дама која никогаш нема да ја […]