Ознака: кремаста супа

Кулинарство

Лесен летен ручек: Рецепт за кремаста супа од тиквички

Тиквичките се многу сестрана и едноставна намирница за подготовка. Тие се исто така нискокалорични, но во истовреме и богати со разни нутритиенти. Младите тиквички се идеални и за консумација во […]