Ознака: Кремасти тестенини

Кулинарство

Рецепт за кремасти тестенини подготвени за половина час

Овој рецепт е совршен за моментите кога немате многу време за готвење. Рецепт за кремасти тестенини подготвени за половина час Потребни состојки: 500 мл пилешки фонд 250 грама тестенини по […]

Кулинарство

Потребни ви се само 3 состојки: Најлесниот рецепт за кремасти тестенини со сирење

Макарони со сирење е едноставно јадење кое што, како што кажува името, опфаќа варени тестенини во сос на база на сирење. Постојат многу верзии од тоа јадење, но ние ќе […]