Ознака: кремасто пилешко

Кулинарство

За вистинските домаќинки! Кремасто пилешко со брокули!

Што за ручек денес?Состојки: 500г пилешки гради Шолја ориз Сол, бибер Главица кромид Пилешка супа Шолја изрендан чедар Две шолји исецкани брокули Малку изренданно сирење Масло Подготовка: Пилешкото месо исечете […]