Ознака: крема

Нега и убавина

Кремата на Клеопатра: Направете домашна крема за лице која ја хидрира кожата, без штетни состојки

Денеска ви претставуваме рецепт за потполна природна крема за лице и тело која содржи сè што ѝ е потребно на вашата кожа за да стане помека, почиста, поубава и негувана. […]

Живот

ЗГОЛЕМЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ГРАДИ ПО ПРИРОДЕН ПАТ СО ПОМОШ НА ОВИЕ БИЛКИ

ЗГОЛЕМЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ГРАДИ ПО ПРИРОДЕН ПАТ СО ПОМОШ НА ОВИЕ БИЛКИ Иако многу мажи не се оптоваруваат со големина на женските гради, сепак повеќето жени посакуваат да имаат барем […]

Нега и убавина

Зошто производите за нега на кожата немаат дејство?

Борбата против несовршеностите на кожата најчесто се претвора од кратка битка во долготрајна војна. Сигурно ви се случило да согледате дека производите за убавина функционираат кај сите освен кај вас. […]

Нега и убавина

Три моќни и евтини состојки кои треба веднаш да ги додадете во вашиот крем за лице

Козметиката станува сè поскапа, а списокот со состојки во кремовите станува сè подолг и сè понејасен! Па вие се прашувате што сè содржи вашиот крем за лице. Решете ги сите […]

Нега и убавина

5 јасни знаци дека користите крема што не одговара на вашиот тип кожа

Покрај толку голем избор, понекогаш е навистина тешко да ја пронајдете вистинската крема за вашиот тип кожа. Затоа и бараме препораки од нашите пријателки при одбирањето крема, за која се […]

Занимливости

Ставила крем за самопотемнување: Сега има зелена кожа

Вљубеничка во производи за самопотемнување, веќе неколку пати доживеала катастрофа, но никогаш ваква поради која станала хит на социјалните мрежи. Дени Брус купила спреј со најтемна нијанса и го нанела […]

Живот

„Веќе го одминувам салонот за убавина. Сигурно мислат дека одам кај конкуренцијата. Не, само мојата домашна крема за лифтинг дава ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ!“

Маслото од ленено семе се користи најчесто за готвење, но и во козметологијата. Со него лесно може да се подобри статусот на кожата на лицето, телото и косата.Составот на лененото […]