Ознака: кременадли во сос

Кулинарство

КРЕМЕНАДЛИ ВО РЕРНА: Меки, во фин сос, а се подготвуваат многу брзо!

КРЕМЕНАДЛИ ВО РЕРНА: Меки, во фин сос, а се подготвуваат многу брзо!Состојки: 5 поголеми кременадли (околу 1 кг) 1 главица кромид 5 чешниња лук 1 говедска коцка за супа половина […]