Ознака: кременадли со печурки

Кулинарство

Одлична идеја за денешниот ручек: Сос со печурки и вино за кременадли

Вкусен сос со печурки за месо. СОСОТЈКИ: 300 гр. шампиеони 1 чаша бело вино 4 лажици брашно 4-5 лажици маргарин индиско оревче, сол и црвен пипер ПОДГОТОВКА: Се мијат шампињоните […]