Ознака: кременадли

Кулинарство

Брз ручек за цело семејство: Кременадли со кашкавал

Предлог да пробате малку поразлична верзија на кременадли за која нема да се покаете. Потребни состојки: 4 свински кременадли 150 гр варена шунка 200 гр кашкавал сол бибер брашно масло […]

Кулинарство

Кременадли во сос

4 свински кременадли 100 г коцки чадена сланина 2 главици кромид исечен на резанки 120 г кисели краставички исечени на стапчиња 100 мл кисела павлака 3 исечени чешниња лук 3 […]

Кулинарство

КРЕМЕНАДЛИ ВО РЕРНА: Меки, во фин сос, а се подготвуваат многу брзо!

КРЕМЕНАДЛИ ВО РЕРНА: Меки, во фин сос, а се подготвуваат многу брзо!Состојки: 5 поголеми кременадли (околу 1 кг) 1 главица кромид 5 чешниња лук 1 говедска коцка за супа половина […]