Ознака: кремлин

Вести

Портпаролот на Путин, Песков Песков заразен со коронавирус

Портпаролот на Путин, Песков Песков заразен со коронавирус Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, е тестиран позитивен за вирусот Ковид-19. Според руски медиуми, тој бил задржан во болница. „Да, се разболев. […]