Ознака: кремпита

Кулинарство

Неодолива кремпита: Кремасто богатство од вкусови кои ги обожуваат сите генерации

Денеска ви претставуваме рецепт за божествен десерт кој ќе ги задоволи сите вкусови. Потребни состојки: – 2 л. млеко – 500 мл. вода – 250 гр. густин – 40 лажици […]