Ознака: крем бруле

Кулинарство

Рецепт за класично крем бруле: Десерт на кој не можете да му кажете „не“

Крем бруле, односно запечен крем, е класичен француски десерт познат по карамелизираната крцкава кора под која се крие кремаста внатрешност. Секој што го пробал претпоставува дека тешко се прави, но […]