Ознака: крем сирење

Кулинарство

Нов интересен додаток за ордевер: Ролат од чајна и крем сирење!

Идеално мезе во комбинација со крекери.Состојки: 450г крем сирење 250г тенко сечена чајна кобасица Половина зелена поперка Подготовка: Големо парче пластична фолија положете на работната маса, а потоа на неа […]