Ознака: крем супа

Кулинарство

Крем супа од карфиол и горгонзола е бомбастична мешавина од вкусови што никогаш претходно не сте ја пробале!

За време на студените месеци, важно е да му ги дадете на организмот сите потребни витамини и минерали, и нема подобар начин да го направите ова од вкусната кремска супа. […]

Кулинарство

Поправете си го денот со една од овие крем супи!

Кремастите домашни супи лесно се подготвуваат, здрави се и вкусни, а со сето тоа се одлични освежувања по долгиот работен ден… Ако посакувате оброци со лажица, кремските супи од зеленчук […]

Кулинарство

Крем супа од зеленчук

По новогодишната прослава кога сигурно изедовте многу месо, руска салата и кифлички, време е за нешто лесно и хранливо. Температурите полека паѓаат, а тоа значи дека најдобар избор е здрава […]