Ознака: крем чорба

Кулинарство

Крем чорба од целер која ќе ви ја закрепне душата: Евтина и готова за само половина час

Денеска ви претставуваме рецепт за едноставна чорба за која ви се потребни само 4-5 состојки, во зависност од тоа дали ќе користите некој зачин или не. Потребни состојки: – 1 […]