Ознака: Крива Паланка-Деве Баир

Вести Македонија

Укината забраната за тешки товарни возила

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка граничен премин Деве Баир се укинува. Како што соопштија од “Македонија пат“, забраната е укината од 10 часот.