Ознака: кривична постапка

Вести

За вкупно 179 лица поведена постапка заради непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

Основните јавни обвинителствата до овој момент повеле постапки и донеле одлуки за 179 лица кои не постапиле согласно здравствените прописи за време на епидемија, информираат од Службата за односи со […]

Вести

Претрес кај новинарка и кривична за Живаљевиќ за нападот на Собранието,соопшти МВР

Извршен е претрес во домот на една новинарка и запленета е опрема која би можела да послужи за расветлување на нападот врз лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села на […]