Ознака: кривична пријава

Вести

Превезувал повеќе патници од дозволениот капацитет во време на пандемијата- полицијата веднаш му изрече кривична пријава

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Т.(62) од с.Белчишта-Дебарца и правно лице од с.Лешани-Дебарца, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“. […]

Вести

ЦАРИНСКАТА УПРАВА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ИЗБЕГНУВАЊЕ НА ПЛАЌАЊЕ АКЦИЗА ВО ВРЕДНОСТ ОД ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА

Царинската управа на Република Северна Македонија во текот на вчерашниот ден пред Основното јавно обвинителство во Велес поднесе кривична пријава против правно лице со седиште во Велес и против одговорното […]

Црна хроника

Поднесена Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Поднесена Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка МВР Крива Паланка поднесе кривична пријава против Арсенчо Алексовски (59), К.П.(54), А.А.(67), сите oд Крива Паланка и О.П.(60) oд Кратово, поради […]

Црна хроника

Со 100 евра поткупувал за да положи на возачки испит

Со 100 евра поткупувал за да положи на возачки испит МВР Кочани поднесе кривична пријава против 43-годишниот И.Д. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „давање […]

Вести

Конечно утврдено кој гради на диво кај Мавровка – поднесена кривична пријава

По неколкумесечна потрага полицијата конечно го најде лицето одговорно за дивоградбата кај Мавровка. Како што информираше МВР утрово во писмено соопштение, станува збор за 34 годишниот М.А од Скопје против […]

Вести

Откриен е „мистериозниот“ инвеститор на дивоградбата кај Мавровка, неа ќе ја урива ЈП за патишта

Откриен е „мистериозниот“ инвеститор на дивоградбата кај Мавровка, неа ќе ја урива ЈП за патишта На првата седница, новата Влада денес го задолжи Јавното претпријатие за одржување и заштита на […]

Вести

Kласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација

Kласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација Против 46-годишен наставник во Кичево поднесена е кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Од МВР […]

Црна хроника

Обид за силување, па потоа и закана за објавување на фотографии на интернет

Обид за силување, па потоа и закана за објавување на фотографии на интернет СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Н. (21) од Теарце – Тетово, поради постоење основи на сомнение за […]