Ознака: кривична

Живот

Тинејџер од Куманово заработи кривична поради закани и навреди на Фејсбук

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Н.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. “На […]

Црна хроника

Кривична за скопјанец поради навреди и закани кон Бејли

Скопјанец преку Facebook му се заканувал на дипломатскиот претставник на САД во Амбасадата на САД во Македонија, информираше МВР, објави Макфакс.Според истиот извор, Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика […]

Црна хроника

Кривични пријави за напаѓачите на полицајците во Тетово

Секторот за внатрешни работи Тетово вчера до Основното јавно обвинителство поднесе кривични пријави за четири лица од градот поврзани со нападот врз четворицата полицајци што во четвртокот околу 18 часот […]