Ознака: кривични дела

Вести

„Реформска“ влада со кривични пријави за сериозни кривични дела

Во предложената влада на Зоран Заев, речиси и да нема министер кој нема досие или не бил осудуван за кривични дела. Неговата „реформска“ влада има поабаритен багаж од кривични пријави […]

Вести

Истражна постапка против 16 лица за „Којот“: Притвор за тројца!

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје  во предметот Којот донесе Наредба со која се спроведува истражна постапка против 16 лица.-Истражната постапка се води поради постоење на […]

Вести

Зоран Божиновски официјално обвинет за шпионажа

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска до Основниот суд Скопје 1 Скопје поднесе обвинителен акт со предлог за продолжување на мерката притвор за новинарот Зоран Божиновски. Овој […]