Ознака: кривични пријави

Вести

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ – ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

По скандалозните забави на кои воопшто не се почитуваа здравствените протоколи, а за што се појавија и видеа на социјалните мрежи, заиграа и кривични пријви. Газдите на три угостителски објекти […]

Црна хроника

Поднесени 84 кривични пријави поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија

Поднесени 84 кривични пријави поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија СВР Тетово, Битола, Куманово, Струмица и СВР Охрид поднесоа 84 кривични пријави против И.Ш.(22), Е.С.(33), двајцата од […]

Црна хроника

Кривични за 18 „играорци“ од Гевгелија и за уште 23 лица од Сингелиќ

Кривични за 18 „играорци“ од Гевгелија и за уште 23 лица од Сингелиќ Во врска со настанот од 19-ти овој месец во Гевгелија, каде што повеќе граѓани ја прекршија забраната […]

Вести

Над илјада и петстотини граѓани ќе одговараат пред законот бидејќи не го почитувале полицискиот час

Над илјада и петстотини граѓани ќе одговараат пред законот бидејќи не го почитувале полицискиот час Над илјада и петстотини граѓани ќе одговараат пред законот бидејќи не го почитувале полицискиот час […]

Македонија

Кривични за двајцата синови кои го ограбија својот татко во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.С. (29) и А.С. (17), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнени за сторено кривично дело “разбојништво“. На 30.01.2019 година околу 16 часот […]

Вести Македонија

Повеќе од 200 пријави за референдумот ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ

Ова по синоќешната седница го изјави Александар Николовски, додавајќи дека  – ќе формираат изборни штабови. „Централниот комитет вечерва ги разгледа и ги потврди заклучоците донесени на вчерашната седница на Извршниот комитет […]

Вести

ЈО: Не ја попречуваме истрагата, постапуваме по сите кривични пријави

Јавното обвинителство истакнува дека во ниту еден момент не ја опструира истрагата и не ги попречува надлежните органи за документирањето на настаните во Собранието на Република Македонија. Напротив согласно законот, […]

Црна хроника

Кривични пријави за две Бугарки за џебни кражби во Скопје

СВР Скопје, до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против С.Ш.Г. (25) и Р.С.Д. (23) , бугарски државјанки, поради основано сомнение дека извршиле три кривични дела „џебна кражба“ при што се […]