Ознака: кривичнa пријавa

Вести

ССМ поднесе кривични пријави против Ташевска-Ременски и уште пет лица

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) до Основното јавно обвинителство поднел кривична пријава против министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска-Ременски за злоупотреба на службената положба и овластување  зашто, […]