Ознака: кривчна пријава

Вести Македонија

Кривична пријава против Зоран Заев

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска до Јавното обвинителство поднесе кривичната пријава против премиерот Зоран Заев за поткуп при избори за изјава на јавен митинг во Крива Паланка.Од партијата истакнуваат дека тоа е […]