Ознака: кризен штаб

Вести

Владата донесе одлука – полицискиот час ќе започне на полноќ, но нема да трае до 5 часот наутро, еве ја новата промена!

Владата на денешната седница го одобри предлогот на Кризниот штаб од утре полицискиот час да се скрати и да трае од 24:00 до 04:00 часот. Новите мерки важат од 12 […]

Балкан

Кризен штаб: Во Србија задолжително носење маски во градски и меѓуградски превоз, препорака за затворен простор

Од денеска во Србија задолжителна е употребата на заштитни маски во превозот на патници, објави Владата на Србија по седницата на Кризниот штаб. Кризниот штаб за заштита на здравјето на […]

Вести

Македонија Блокира повика на обединување!

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“ во кој членуваат 84 организации од земјата и дијаспората, го повикува Движењето „Бојкотирам уставни промени“, на […]

Вести

Се формираше кризен штаб за одбрана на Уставот и ИМЕТО на Република Македонија

Денес околу 85 – политички партии, невпадини , граѓански здруженија од земјата и странство потпишаа Повелба со која се формираше на Кризен штаб против промена на Уставот на Република Македонија, […]

Вести

Зголемување на висината на водениот столб во Ресен

Будно се следи состојбата со водотеците во Општина Ресен, кои во моментов бележат зголемување на висината на водениот столб од врнежите кои изминативе два дена го зафатија преспанскиот регион, но […]

Вести

Трајановски: Ова е елементарна непогода која не се памети во последниве години

„Мобилизирани се сите екипи на јавните претпријатија на градот Скопје, противпожарната единица, Водовод и канализација, комунална хигиена, водовод и патишта. Тука се од МВР, од војската од противпожарната единица. Ни […]

Вести

Спасов: На граѓаните им се пружа максимална поддршка и помош

Владата на Република Македонија заедно со поголем број на институции, Министерството за труд и социјална политика, Министерството за одбрана, АРМ, екипи и од Црвениот крст се излезени на терен. Сите […]