Ознака: крило

Занимливости

Украинка се „прошетала“ по крилото на авион затоа што и било топло

Патничка од лет на релација Анталија – Киев, „се прошетала“ по крилото на авионот, го отворила излезот за итни случаи и оттаму влегла внатре, соопшти компанијата „Интернејшнл ерлајнс“ од Украина. […]