Ознака: криминалци

Вести

ВИДЕО: Оливер Спасовски заедно со криминалците го бркал Спасов низ Скопје

Оливер Спасовски заедно со осудени криминалци од Серава во потера по Диме Спасов. Техничкиот министер за внатрешни работи денеска на прес конференција пред да биде објавено видеото се обиде да […]

Вести

Нови детали – Кои се лицата кои го нападнаа Диме Спасов со оружје пред Катастар

Лица со дебели криминални досиеја, со двоцифрен број на кривични дела и одлежани затворски казни минатата недела го нападнале и бркале дополнителниот заменик министер за труд и социјала Диме Спасов.Тешки […]

Вести

ВИДЕО: Алфите на СДСМ во потера по Диме Спасов

СДСМ соработува со подземјето и користи  криминалци за свои политички цели.  Ексклузивните снимки кои денеска ги објави Сител ја откриваат целата вистина за случајот со сообраќајката на заменик министерот Диме […]

Вести

Осудени криминалци кои имаат дебели полициски досиеа го нападнале Диме Спасов

Целата вистина околу слуајот кој медиумите блиски до СДСМ и самата СДСМ целосно го политизираше е сосема различна од она што беше пренесувано во текот на целиот ден а се […]

Вести

Катица Јанева почна да бара поддршка и од криминалците под контрола на СДСМ

По фијаското со интервјуто на македонската телевизија и крајно правната неписменост која ја демонстрираше во Законодавниот дом каде одби да даде одговори како и каде СЈО ги троши парите од […]

Вести

УШТЕ МАЛКУ ОСТАНА: Последните денови на слобода Заев и Верушевски ги користат за состанок во „Пелистер“

Вчера во ресторанот „Пелистер“ се одржа средба помеѓу двајцата криминалци и од народот прогласени кодоши, кои ги уживаат своите последни денови од слободатаДве години, Заев и Верушевски упорно ја тураат […]

Вести

Ова се криминалците ангажирани од СДСМ за кои Васко Ефтов зборуваше во вчерашната емисија

Новинарот Васко Ефтов, во својата синоќешна емисија ,,Во Центар” под наслов ,,Кој ги активираше криминалците на протестите!” , расветлува голем дел од делувањето на СДСМ, кои преку поврзување со криминалното […]

Занимливости

Најголемите махери за „перење пари“ – Прв дел

Се верува дека терминот „перење пари“ (money londering) потекнал од САД во текот на прохабицијата. Наводно го измислил Ал Капоне, за „црните“, нелегални пари, стекнати со коцкање, проституција и рекетирање, […]