Ознака: крим

Вести Свет

Русија распоредува противавионски ракети на Крим

Со распоредување на повеќе противавионски ракетни системи Русија ќе ја засилува својата одбрана на Крим, изјави официјалниот претставник на руското Министерство за одбрана, Вадим Астафјев. Тој рече дека Русија на Крим […]

Црна хроника

ВИДЕО: Сакаше да се самоубие, но го предомислија. По неколку секунди се случи најстрашното!

Едно 22-годишно момче од Русија, најверојатно под дејство на алкохол, сакаше да скокне од Кримскиот мост и да си го одземе животот.Меѓутоа, еден од минувачите успеа да го убеди да […]

Вести

Путин гради мост долг 19.000 метри кој ќе го спои Крим со Русија!

Се појави првата 360 степени видео снимка од мостот долг 19 километри кој Крим ќе го спои со Русија.Oва видео им пружа на гледачите виртуелно патување до амбициозниот руски проект.  […]

Вести

Турција прави „татарско Косово“ на границата со Русија

Во украинската област Херсон, која се наоѓа на самиот југ на земјата на границата со Крим, во последно време се одигруваат многу алармантни настани, пишува аналитичарот Кирил Губа.Турција намерно распалува […]

Вести

Турција прави „татарско Косово“ на границата со Русија

Во украинската област Херсон, која се наоѓа на самиот југ на земјата на границата со Крим, во последно време се одигруваат многу алармантни настани, пишува аналитичарот Кирил Губа.Турција намерно распалува […]