Ознака: крипто

Вести Технологија

Проектот „Ронин“ погоден од грабеж на 615 милиони долари во криптовалути

Блокчејн проектот „Ронин“ во вторникот извести дека хакерите им украле криптовалути во вредност од речиси 615 милиони долари од неговите системи, што би било еден од најголемите грабежи на криптовалути […]