Ознака: Кристен Нилсен

Вести Свет

Трамп сака да ја смени Кристен Нилсен, секретарката за Државна безбедност

Поради незадоволство од нејзината работа во спроведувањето на имиграцискиот план американскиот претседател Доналд Трамп одлучи да ја смени секретарката на Државната безбедност, Кристен Нилсен. Оваа недела тие заедно требаше да ги […]