Ознака: Кристиано Роналдо – Манчестер Јунајтед

Меѓународен фудбал

Алонсо: Роналдо е најдобар!

Чаби Алонсо упати пофалби на сметка на неговиот тимски колега Кристиано Роналдо, изјавувајќи дека е најамбициозниот играч со кој некогаш играл. Роналдо беше вистински предводник на својот тим на дуелот […]

Меѓународен фудбал

Кањизарез: Роналдо заминува во ПСЖ

Доколку одлучи да го напушти клубот, следната дестинација на Роналдо најверојатно би била Париз Сент Жермен, изјави Сантијаго Кањизарез, поранешниот голман на Валенсија и Реал Мадрид. Кањизарез вели дека Роналдо […]

Меѓународен фудбал

„Шевролет“ го враќа Роналдо во Манчестер Јунајтед!

Англиските медиуми пренесуваат бомбастична вест, имено, челниците на англискиот премиерлигаш се подготвени да одвојат 55 милиони фунти за Кристиано Роналдо, дел од платата ќе оди од буџетот на Јунајтед, а […]

Меѓународен фудбал

Руни: Меси е најдобриот на сите времиња

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед и на англиската репрезентација, Вејн Руни, во петокот за медиумите во оваа земја изјави дека Лионел Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња.На новинарско прашање кој […]