Ознака: Кристиано Роналдо – трансфер

Меѓународен фудбал

Алонсо: Роналдо е најдобар!

Чаби Алонсо упати пофалби на сметка на неговиот тимски колега Кристиано Роналдо, изјавувајќи дека е најамбициозниот играч со кој некогаш играл. Роналдо беше вистински предводник на својот тим на дуелот […]

Меѓународен фудбал

Кањизарез: Роналдо заминува во ПСЖ

Доколку одлучи да го напушти клубот, следната дестинација на Роналдо најверојатно би била Париз Сент Жермен, изјави Сантијаго Кањизарез, поранешниот голман на Валенсија и Реал Мадрид. Кањизарез вели дека Роналдо […]