Ознака: Кристина Грими

Црна хроника

ДЕТАЛИ ЗА ЛАДНОКРВНОТО УБИСТВО: Дојде на нејзиниот концерт само за да…

Мажот, кој пред два дена ја застрела пејачката Кристина Грими во американскиот град Орландо во сојузната држава Флорида пристигнал од друг град, вооружен со два пиштоли со мал калибар, специјално […]