Ознака: Кристина Димитриевска

Сцена

Копија на својата мајка – поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски покажа од кој ја наследила убавината

Македонската манекенка и пејачка, Кристина Димитриевска објави фотографија од својата мајка. -Крушата под круша паѓа, гласи еден од коментарите кои ги напишаа нејзините следбеници.   View this post on Instagram […]

Сцена

Нема да му биде сеедно кога ќе го види нејзиното ново момче: Поранешната на Даниел Кајмакоски ја откри новата љубов?

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски овие денови е топ тема во јавноста откако сама започна да провоцира преку социјалните мрежи. Неодамна таа вниманието го привлече преку фотографија на која е […]

Сцена

Кристина, бившата на Кајмакоски, толку ја навлече тангата што боли од глетката

Кристина Димитриевска, екс-сопругата на пејачот Даниел Кајмакоски, тазе пејачка, модел и фитнес инструкрор, по крајот на бракот, не мирува. Додека беше мажена, таа беше во медиумска илегала, а сега како […]

Сцена

Сфатив дека никој нема да дојде дома и да ми каже, ајде стани, мораш самиот да продожиш понатаму (ВИДЕО)

По разводот од сопругата Кристина Димитриевска (23) на почетокот на годинава единствено што се слушна беше од поп-пејачот Даниел Кајмаковски (35), победник на првата сезона на шоуто на таленти “Икс […]