Ознака: Кристина Каплановиќ

Балкан

Во оваа девојка е пукано вчера на бензинска: Се уште се бори за живот

Деветнаесетгодишната Кристина Каплановиќ е застрелана во глава синоќа на бензинската пумпа во Србија за време на кражба. Докторите и понатаму се борат за нејзиниот живот, а полицијата интензивно трага по […]