Ознака: Кристијан Ериксен

Меѓународен фудбал

„Ериксен прво едвај дишеше, а потоа почнавме да го губиме“

Данскиот лекар Мортен Бусен, првиот кој дојде да му пружи помош на Кристијан Ериксен заедно со докторот на стадионот, раскажа што се случувало во миговите кога данскиот фудбалер лежеше на […]

Меѓународен фудбал

„Плачев кога го видов Ериксен, ми се вратија сликите низ што поминав кога колабирав“

Фабрис Муамба е еден од фудбалерите кој среде меч доживеа срцев удар и тоа во 2012 година, по што за среќа неговиот живот, за разлика од други фудбалери, му беше […]