Ознака: Кристијан Ристески

Сцена

Крвта не е вода: Внукот на Тоше со емотивна фотографија се потсети на кобниот ден- Вака изгледа денес Кристијан

Денеска на годишнината од смртта на Тоше Проески неговиот внук Кристијан објави емотивни фотографии на неговиот Инстаграм профил. Инаку Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот […]

Сцена

Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата најнова песна

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“. Кристијан песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП […]

Сцена

Кристијан внукот на Тоше Проески тргна по стапките на својот вујко

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му беше голем предизвик. A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on May 17, […]

Сцена

Внукот на Тоше Проески ќе гради музичка кариера: „Вујче ме зарази со музика“

Тој е внук од сестра на нашиот непрежален Тоше Проески.Ги гледавме заедно, но по смртта на Тоше, талентот и желбата за пеење како наследство му останаа нему. Кристијан Ристески, внукот […]