Ознака: Кристијан Шмит

Вести

Груевски во Германија со интензивна агенда: За три дена 15 средби со политичари, министри од владата на Меркел, државни секретари, пратеници од Бундестагот

Делегација на ВМРО – ДПМНЕ предводена од претседателот на партијата Никола Груевски во изминатите три дена оствари посета на Берлин, каде беа остварени повеќе средби со германски политички и стопански […]