Ознака: кристијан

Магазин

Внукот на Тоше, Кристијан ја испеа песната We Are Blood, неговата прва песна

Во спортската сала “Борис Трајковски” во Скопје синоќа се одржа концертот во чест на Тоше Проески. Одново одекнаа неговите најголеми хитови, а на концертот беше промовиран и новиот албум на Тоше […]

Сцена

Кристијан Габровски а.к.а. Ристо Бомбата

Кристијан Габровски, во раните деведесетти многу попознат како Ристо Бомбата е македонски музичар, пејач, тесктописец и композитор. Во почетокот на деведесеттите, заедно со Борче Шабановски и Валентино Лаучоски, настапуваат под името „Ристо Бомбата […]