Ознака: Кристофер Ротенберг

Вести

„Немате врска што се случува во Алепо“: Погледнете како канадска новинарка ги нападна западните медиуми!

Алепо е град кој веќе долго време е во центарот на светската јавност. Сириската престолнина на културата и бисер на античката историја, последните 5 години е постојана мета на уништување […]