Ознака: Кристофер Хивју

Вести

Познатиот актер од „Game of Thrones“ позитивен на коронавирус

Норвешкиот актер Кристофер Хивју, попознат како Тортмунд од серијата „Игра на престолот“ е позитивен на коронавирус. Веста актерот ја објави на својот Инстаграм профил, каде постави фотографија со сопругата од […]