Ознака: критики

Сцена

62-годишната Мелани Грифит на мета на критики поради краткиот шорц: “Престара си за тоа”

Дали модата познава години и дали треба да заборавиме на некои парчиња кога ќе стигнеме до позрелите години? Околу овие прашања секогаш се води расправа, а судејќи според коментарите кои […]

Сцена

Таа е најубавата жена на светот, но со овој детаљ ги згрози фановите

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли (45) е меѓу најубавите жени во светот. Каде и да се појави, таа плени со својата убавина. Но, фановите наместо повторно да бидат воодушевени, сега се […]

Балкан

Што го плаши Ципрас додека упатува критики до Владата за пасивност и улога на статист во регионот?

Во моментот кога ЕУ е соочена со последиците од трагичната одлука да не даде зелено светло за интегративен процес на Северна Македонија, Грција се чини дека е целосно отсутна од […]

Балкан

Каракачанов со критики за меѓусекторската комисија за Гоце Делчев

Красимир Каракачанов, лидер на ВМРО и вицепремиер на Бугарија, ја критикуваше меѓусекторската комисија која треба да ги расчисти историските и образовните прашања меѓу Македонија и Бугарија. Како што пренесува бугарски „Дневник“ […]

Сцена

Анистон ептен го згреши стајлингот: Оваа комбинација беше модерна пред 30 години

Актерката Џенифер Анистон се најде на мета на критики за нејзиниот изглед. Обично критичарите ја фалат, но сега признаваат дека ова е несреќен избор. Таа се појави на улица со […]

Сцена

Сека Алексиќ ја прогласија за луда бидејќи ова го препорачува на фановите

Фолк ѕвездата Сека Алексиќ се најде во центарот на вниманието поради својата објава на социјалните мрежи. Имено пејачката предизвика гнев кај нејзините фанови бидејќи објави фотографија на која има книга […]

Сцена

Јована Јоксимовиќ во утринска програма се појави само по градник на себе

Српската водителка Јована Јоксимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието во Србија откако во утринска програма пред малите екрани се појави во чудна комбинација. Имено водителката на утринската програма […]