Ознака: критичари

Сцена

Ја критикуваат дека постојано е на високи потпетици: Еве ја причината

Високите потпетици станаа заштитен знак на војвотката од Сасекс. Но, по посетата на Даблин на стадионот „Крок Парк“ минатата недела, многу луѓе се прашуваат зошто Меган Маркл одлучила на тревникот […]

Вести

Сорос финансирал опозициски истражувања за критичари на радикалниот Ислам

Хакери објавија над 2.500 документи на Фондацијата „Отворено општество“ на американскиот милијардер Џорџ Сорос, во кои се откриваат плановите за работа, стратегиите, приоритетите и другите активности на Сорос и опфаќаат […]