Ознака: критична состојба

Вести Свет

Состојбата на градоначалникот на Гдањск се уште – критична

Равел Адамович, градоначалник на Гдањск кој синоќа за време на хуманитарен настан беше избоден се наоѓа во тешка здравствена состојба, лекарите се борат за неговиот живот, но состојбата се уште […]

Сцена

Наредните часови критични за Дарко Лазиќ откако на пејачот му откажа бубрегот

Здравствената состојба на пејачот Дарко Лазиќ е се понеизвесна, а денеска српските медиуми објавија и дека еден од бубрезите на пејачот откажал, со што наредните часови се критични за пејачот. […]