Ознака: кроасани

Кулинарство

Крцкави и меки: 5 идеи за кроасани-сендвичи што би ги јаделе во кое било време од денот

Mеките и крцкави кроасани се одлична основа за путер од кикирики, чоколадо или овошје, а во солени варијанти се полнат со јајца, авокадо и други вкусни состојки. Нутела и путер […]

Кулинарство

Идеја за појадок: Кроасани со шунка и кашкавал

Пробајте го овој лесен рецепт за денешниот појадок. Кроасаните може да ги купите во најблиската пекара или да ги подготвите сами. Иако сме навикнати да ги јадеме кроасаните во слатка […]

Кулинарство

По рецептот на нашите баби! Домашни кроасани со фета сирење!

Нема ништо поубаво од мирисот на домашно пециво…Сосотојки: 600-700г брашно 30г квасец 100г маргарин ½ прашок за пециво Сусам и семки 1 лажица шеќер Сол 3 јајца 200г фета сирење […]