Ознака: крокодили

Свет

Во Индија се излеала река полна со крокодили: Опасните животни на улица, граѓаните евакуирани (ВИДЕО)

Крокодили се појавиле на поплавените улици во индискиот град Вадодара, каде поради врнежи во последните 24 часа настрадале пет лица, соопштуваат локалните власти. Главната железничка станица и неколку улици во […]