Ознака: крокодил

Избор на уредникот Магазин

Наместо во изолација од КОРОНА ВИРУС, го изел крокодил

Наместо во изолација од КОРОНА ВИРУС, го изел крокодил Маж ја прекршил наредбата за изолација поради епидемијата на коронавирусот и тргнал на риболов, па трагично загинал од реката Нјабаронго. Тој […]

Мода

Француската модна куќа повеќе нема да користи кожа од егзотични животни

Француската луксузна модна куќа Шанел, стана првата куќа со висока мода, која повеќе нема да користи кожа од крокодили и змии за свои креации. Оваа мерка најпрво ја поздравиле групите […]

Живот

Крокодилот на Lacoste исчезна?

Крокодилот кој долги години наназад бешезаштитно лого на познатиот бренд Lacoste овојпат, им го препушти своето место на други животни, од загрозен вид. Благодарение на соработката на брендот и Меѓународната […]