Ознака: крофни

Кулинарство

Без пржење: Најлесниот и најздравиот рецепт за крофни

Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во масло. Но, доколку сакате да ги избегнете маснотиите и да ги подготвите крофните во поздрава верзија, тогаш пробајте го овој рецепт! Потребни состојки: […]

Кулинарство

Најлесниот рецепт за вкусни крофни од рерна

Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во длабоко масло. Со цел да ги одбегнат маснотиите, некои ја претпочитаат оваа поздрава верзија која е многу лесна за припрема. Меките крофни се […]

Кулинарство

Најлесниот и најздравиот рецепт за крофни

Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во масло. Но, доколку сакате да ги избегнете маснотиите и да ги подготвите крофните во поздрава верзија, тогаш пробајте го овој рецепт! Потребни состојки: […]

Кулинарство

Најлесниот рецепт за вкусни крофни од рерна

Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во длабоко масло. Со цел да ги одбегнат маснотиите, некои ја претпочитаат оваа поздрава верзија која е многу лесна за припрема. Меките крофни се […]

Кулинарство

Американски крофни од рерна!

Дефинитивно повкусни од  прженитеСостојки: 250гр брашно 10гр квасец 150мл млеко 50мл масло 100гр шеќер во прав 50гр топено  чоколадо Подготовка: Брашното, квасецот, млекото и  маслото замесете ги, растегнете кора и  […]

Сцена

Лукас пред сите извлече ќесе со БЕЛО, подготви црта и направи НЕЗАПАМЕТЕН хаос во „Ѕвездите на Гранд“

На снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ настана хаос кога Аца Лукас извлече ќеса со бел прав и го нанесе врз крофните кои биле подготвени за членовите на жирито.Шокираните членови на […]

Кулинарство

КАКО ДА ОДОЛЕЕТЕ? Меки крофни полнети со сладолед!

Нешто потполно различно и неодоливо, а многу лесно и вкусно. Пробајте крофни со сладолед и уживајте во летниот вкус.Состојки: Тесто за крофни Сладолед од ванила Масло ½ шолји шеќер во […]