Ознака: крстарење

Сцена

Наоми Кембел крстари по Јадранот на јахта: Сумата која ја плаќа ќе ви се заврти во глава

Супермоделот Наоми Кембел деновиве се одмора на Хрватското приморје. Познатиот „Црн Пантер“ заедно со француската актерка Фарида Келфа и дизајнерот за ентериер Винсент Даре крстари по Јадранот во луксузна јахта, […]

Занимливости

Првото секс-крстарење во светот ветува многу „кршење на мраз“

Морското патување за возрасни, наречено „Desire“, ќе биде дел од палубата на бродот „Azamara quest“, наесен 2017 година.Најскапата услуга е луксузен апартман, кој чини 11.000 долари, а најприфатлива е цената […]

Занимливости

Каде да резервирате ефтин билет за крстарење?

Норвешката линија за крстарење е прогласена за најдобра но и најефтина кога станува збор за крстарење. Но тие најавуваат и нови поволности и олеснувања при плаќањето на крстарењето. Моментално патниците […]