Ознака: Крсте Петков Мисирков

Вести Македонија

Булеварот “Крсте Петков-Мисирков“ кај Бит пазар затворен за сообраќај

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај булеварот „Крсте Петков-Мисирков” односно делницата во правец на Бит пазар, од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев” до клучката Детелинка. Делницата ќе биде затворена […]

Вести

Чествување по повод 90 години од смртта на Крсте Петков Мисирков

Во Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ денеска се одржа чествување по повод 90 години од смртта на Крсте Петков Мисирков при што во спомен собата на Миладиновци беседа одржа професорот Димитар […]