Ознака: Крсте Јовановски

Вести

Јовановски: СДС и Заев ќе остават повеќе од 1.000 работници на улица!

СДС и Зоран Заев ќе остават повеќе од 1.000 работници на улица. Повторно се активира стечајната постапка за металуршкиот гигант „Фени“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Крсте Јовановски денеска истакна дека станува очигледно […]

Политички партии

Алаѓозовски продолжува со правењето хаос и демонстрирањето на својата сопствената неспособност

Министерството за сталинизам, за варварство и за некултура на Роберт Алаѓозовски продолжува со правењето хаос и демонстрирањето на својата сопствената неспособност, изјави на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ.  -Однесувајќи […]

Вести

Не очекувајте дека од СДС ќе кажат оти власта на ВМРО-ДПМНЕ направила нешто добро

Актерот и пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Крсте Јовановски на денешната панел дискусија во седиштето на партијата истакна дека во 2006 година кога ВМРО-ДПМНЕ дојдоа на власт, ова било руина од држава […]

Вести

Алаѓозовски и СДС ќе бидат запаметени како варвари во културата

Алаѓозовски и СДС ќе бидат запаметени како варвари во културата. За само месец и половина СДС направија вистински хаос во културата. Стопирањето на проектите преку новиот ребаланс на буџетот кои […]

Вести

Јовановски: Ако Заев сака вистински правен систем треба прв да излезе на суд и да ја докаже својата невиност

Гостин во емисијата Фокус на Телеканал А1 од Струмица беше пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсте Јовановски. Тој во гостувањето се осврна на најавата на Заев дека ќе правел реформска влада, ќе […]

Вести

Јовановски: Изборот на Џафери е надвор од Законот

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Крсто Јовановски во гостувањето во Телеканал А1 вели дека излегувањето во Службен весник одлуката Талат Џафери да биде претседател на Собранието не е деловнички.-На 30 декември кога […]

Вести

Јовановски: Заев влезе во едни води од кои нема излез

Тиранската платформа е смислена многу порано, таа е договор меѓу СДСМ и надворешните фактори, каде беше договорено СДСМ да добие 60-70 илјади албански гласови, ова во гостување на стурмичкиот Телеканал […]

Вести

Крсте Јовановски: Бројката на граѓани на протестите од ден на ден ќе биде се поголема

Со поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ излезе и актерот и иден пратеник Крсте Јовановски, тој вели дека граѓаните во голем број излегуваат на улиците, а очекува во наредните […]